Операція – це одне з втручань, наслідки якого можуть бути непередбачуваними. Жоден лікар не може на 100% передбачити, як саме поведеться організм хворого.
Зараз вчені з’ясували, що хірургічні втручання й анестезія, яка при них використовується, впливають в тому числі та на миттєву пам’ять, погіршуючи її, інформує Економічні відомості, новини.

Учені зі Школи медицини і охорони здоров’я університету Вісконсину в Медісоні (University of Wisconsin-Madison School of Medicine and Public Health) провели дослідження на вибірці з 964 осіб.

Середній вік учасників на момент початку вивчення становив 54 роки, ні в кого не було деменції або порушення когнітивної функції. Протягом декількох років після проходження тестів на пам’ять й інші функції 312 осіб було прооперовано з приводу тих чи інших захворювань, ще 652 обійшлися без хірургічних втручань в організм. Потім тести повторили.

У тих людей, хто переніс одну або більше операцій, гірше працювала миттєва пам’ять – та, в якій зберігаються події останніх годин чи днів. Інші “розділи” пам’яті функціонували без проблем, як і все інше. Фахівці пояснили, що пошкодження мозку, пов’язані з пам’яттю, часто зачіпають миттєву пам’ять. Порушення були невеликими, але все ж досить значними, щоб це насторожило фахівців.

Вчені створили інноваційну нановакцину від грипу

Наукова група продовжує займатися цим питанням, за словами дослідників, поки занадто рано говорити про будь-які зміни в клінічній практиці, тим більше – для пацієнтів порушення часто проходять безсимптомно.

<div>
            <div>Відвідувань: 1</div>
</div>
<p>В даний момент Ви читаєте новину "Вчені здивували несподіваним відкриттям про пам’ять". Вас також, можливо, зацікавлять інші останні  України та світу на eizvestia.com</p>

Source: economy