У НБУ повідомили, що фіксація обмінного курсу гривні провокує спекулянтів

Фінансові новини, 15:42:12

 

 

У НБУ повідомили, що фіксація обмінного курсу гривні провокує спекулянтів скуповувати грошові засоби у великих обсягах

У прес-службі НБУ повідомили, що фіксація обмінного курсу гривні провокує спекулянтів скуповувати грошові засоби у великих обсягах, що збільшує дисбаланси в економіці, інформують Економічні новини.

Заступник директора департаменту монетарної політики і економічного аналізу НБУ Володимир Лепушинський зазначив, що штучне фіксування обмінного курсу гривні для забезпечення ревальвації шляхом повного викупу валюти НБУ перешкоджає реалізації планів щодо зменшення інфляції до 5%.

У НБУ повідомили, що фіксація обмінного курсу гривні провокує спекулянтів

Лепушинський підкреслює, що умисне перешкоджання стабілізації курсу гривні при сприятливій обстановці на валютному ринку протидіє зменшенню інфляційних очікувань, а необхідність наявності однакової ймовірності коливання обмінного курсу гривні в обидва боки є важливою умовою підвищення довіри до національної валюти.

Заступник директора департаменту також зазначає, що фіксація обмінного курсу гривні на заниженому рівні провокує спекулянтів скуповувати грошові засоби у великих обсягах, що збільшує дисбаланси в економіці. Це також суттєво знижує рівень надходження довгострокових інвестицій в економіку України.

Source: economy