Географія розширюється: Україна побила яблучний рекорд

Економічні новини, 13:15:28

 

 

Географія яблучних поставок з України постійно збільшується

За рекордним яблучним урожаєм, яким похвалилися українські аграрії в минулому сезоні, пішли і рекорди експорту. Так, за перший місяць поточного року українці серйозно поліпшили свої показники: на зовнішній ринок відправлено більше восьми тисяч тонн яблук, інформують Економічні новини.

З минулого літа українські експортери відправили за кордон більше 27 тис тонн цього популярного фрукта. Грошовий еквівалент поставок – 97, мільйонів доларів. Незважаючи на різке падіння ціни на яблука, це кращий показник приблизно за п’ять останніх років. Крім того, позитивним чинником є серйозне розширення географії експорту яблук.

Зараз все ще головний покупець – це СНД, хоча експортери продовжують штурм все нових ринків. Пошук складних і дорогих ринків збуту має успіх, тому за останній рік українські яблука з’явилися в Сінгапурі, Гонконгу, Кевейте, Малайзії, Йорданії, на Шрі-Ланці та в Індонезії. Крім того, пробні партії експортували і в Єгипет, де у нашого яблука через високого імпортного мита майже немає конкурентів.

Source: economy