Financial Times: Туреччина залишиться без американських винищувачів F-35 через придбання систем С-400 у РФ

Новини світу, 17:12:45

 

 

Представники адміністрації президента США Дональда Трампа заявили, що Туреччина демонструє ймовірність придбання російської системи С-400. У Вашингтоні дані наміри вважають серйозною загрозою для безпеки країн-членів НАТО і мають намір позбавити Туреччину можливості придбати американські передові винищувачі F-35

Турецька армія продовжує наполягати на завершенні скандальної угоди з придбання російських систем протиповітряної оборони С-400. В результаті вона ризикує залишитися без підтримки США, що може відбитися на турецькій армії, – повідомляє Financial Times, інформують Економічні новини.

Представники адміністрації президента США Дональда Трампа заявили, що Туреччина «сигналізує» щодо можливості придбання російської системи С-400. У Вашингтоні дані наміри вважають серйозною загрозою для безпеки країн-членів НАТО.

Раніше США пропонували Туреччині придбати американські системи Patriot, щоб російське озброєння не з’явилося в оборонній системі Північноатлантичного альянсу. Туреччина не прореагувала на прохання США. Тепер Вашингтон змушений накласти на Туреччину санкції і відмовити їй в поставках сучасних винищувачів F-35.

Особливе занепокоєння США викликає можливість того, що Москва направить до Туреччини своїх військових для підготовки до експлуатації С-400, що надасть росіянам доступ до військових технологій НАТО. У Москві підтвердили наміри відправити своїх військовослужбовців до Туреччини. На що в США заявили, що країни-члени НАТО поділяють американське невдоволення і ситуація перетворюється в серйозну проблему для всіх країн альянсу.

Source: economy