Біля Пакистану зник острів

Новини світу, 13:57:05

 

 

В Аравійському морі не стало цілого озера. Супутники перестали його фіксувати.

В Аравійському морі зник острів Залзала. Він розташовувався неподалік узбережжя міста Гвадар (Пакистан). Більше цей шматочок Землі не фіксується космічними супутниками, інформують Економічні новини.

Про зникнення острова першими заговорили співробітники Націнституту океанографії Пакистану. Вони звернули увагу на пропажу тільки після того, як побачили нові супутникові фото від NASA.

Залзала проіснував дуже нетривалий період часу. Історики заявили, що він сформувався тільки 6 років тому. У 2013 році відбувалося сильний землетрус (магнітуда – 7,7 балів). В результаті сталося виверження вулкана, яке і сформувало новий острівець.

У довжину Залзала мав 90 метрів, а в ширину – а 40. Висота становила лише 20 метрів. Асіф Інам, екс-глава пакистанського океанографічного інституту, був засмучений коротким терміном життя острова.

Інам нагадав, що біля пакистанських берегів вже протягом багатьох років час від часу з’являються нові грязьові острова. У 1945 році, за його словами, з’явилося відразу чотири схожих на Залзалу островів. А протягом 1999-2013 років їх виникло ще три.

Source: economy