Американські солдати, залишені в Сирії, не розуміють, що їм робити: вони все ще чекають наказів по своїй місії

Новини світу, 14:07:45

 

 

Президент Дональд Трамп і його союзники по Конгресу в останні тижні проявили інтерес до нафтових родовищ в країні, навіть розгорнувши додаткові війська і бронетехніку для захисту запасів нафти.

Військовослужбовці Сполучених Штатів, дислоковані в Сирії, ще не отримували ніяких наказів керівництва за своєю місією, включаючи основні правила ведення бойових дій. Про це розповів військовий чиновник в опублікованій в понеділок доповіді CNN, інформують Економічні новини.

За повідомленнями, деякі військові командири, дислоковані в Східній Сирії, все ще очікують отримання вказівок з охорони нафтових родовищ в регіоні.

За словами CNN, для деяких з цих військ було неясно, де будуть знаходитися їх пункти призначення і як довго вони повинні залишатися там.

Майже через три тижні після того, як президент Дональд Трамп наказав вивести війська з північної Сирії, публічно заявивши, що він бере «контроль» над нафтою і пославши своє військо і бронетранспортери, щоб захистити її від ІГІЛ, американським командирам не вистачає ясності по самим основним аспектам їх місії. Відсутність точних наказів означає, що війська перебувають на місці, в той час як найважливіші деталі все ще розробляються.

Найголовніше те, що немає ясності щодо того, проти кого саме вони діють на нафтових родовищах. Це важлива інформація для військ на землі і в повітрі, щоб зрозуміти обставини, при яких їм дозволено стріляти зі своєї зброї.

За словами чиновника, військовим планувальникам також важливо розуміти, скільки потрібно сухопутних військ і літаків. Точність в наказах життєво важлива для воєначальників, які потребують конкретних розпорядженнях, які не підлягають тлумаченню в моменти кризи. Президент Дональд Трамп і його союзники по Конгресу в останні тижні проявили інтерес до нафтових родовищ в країні, навіть розгорнувши додаткові війська і бронетехніку для захисту запасів нафти.

«Можливо, я маю намір укласти угоду з ExxonMobil або однією з наших компаній, щоб піти туди і зробити це правильно», – сказав Трамп 27 жовтня, додавши, що хоче «розподілити багатство». «Нафта дуже цінна з багатьох причин», – додав Трамп.

Американські війська в північно-східній Сирії були відкликані після того, як Трамп віддав наказ про виведення військ напередодні військового наступу Туреччини на курдські сили на початку цього місяця. Але Трамп також наказав військам в регіоні захистити нафтові родовища від бойовиків ІГІЛ, Сирії та Росії.

Приблизно 1000 американських військовослужбовців були розгорнуті в регіоні, коли Туреччина приступила до наступу 9 жовтня.

Сирійські демократичні сили, які були в союзі з США у війні проти ІГІЛ, експлуатували нафтові родовища після того, як в 2017 році захопили їх у терористичної групи. СДС продавали сиру нафту сирійському режиму через брокера, згідно з повідомленням Wall Street Journal з посиланням на джерела, знайомих з ситуацією.

Плутанина, викликана різкою військовою перестановкою, також виникає незабаром після того, як артилерійські снаряди приземлилися приблизно в 1 кілометрі від американських військ. Американські війська, що патрулюють північний схід Сирії, помітили вогонь артилерії, згідно Military Times. Жоден військовослужбовець США не постраждав.

Подія відбулася за іншим подібним інцидентом 11 жовтня, коли турецька артилерія зробила обстріли в декількох сотнях метрів від місця, де перебували американські війська. Після інциденту американський чиновник зажадав від Туреччини «уникати дій, які можуть привести до негайної оборони».

Source: economy